Здоровье - правильное питание

Вкусно, полезно, эффективно!
 

Како да ја организирате десната партија за забава

  1. Опција 1
  2. Опција 2
  3. Опција 3
  4. Опција 4
  5. Опција 5

Традицијата да се одржи партија без балет пред свадбата започна во античко време. Точно, ако пред невестата требало да се оплакува разделбата со неактивниот живот, сега девојките се забавуваат - современите обичаи повеќе не се венчаат во серија здодевни и монотони секојдневни животи.

Фото извор: bezgrusti.ru

Организацијата на кокошка-партија традиционално мора да се решава од страна на сведок или самата невеста . Прво, подобро е да се организираат партија на bachelorette неколку дена пред свадбата за да имате време да спиете и да закрепнете. Второ, треба да одлучите каде и како ќе се одржи забавата.

Како да ја организирате десната партија за забава? Тајната е едноставна: не се обидувајте да ги изненадите вашите пријатели со супер оригиналност, да се грижите за она што навистина ви се допаѓа! Сценариото може да биде различно. Затоа што Опуштете се Подготвени одеднаш неколку опции за дружење:

Опција 1

Наједноставната, но не и најмалку интересна идеја за партијата на bachelorette е да се сретне со девојки во кафе или ресторан . Програмата за забава автоматски вклучува гледање стари слики и женски разговори под алкохолни коктели . Побарајте од секоја поканета девојка да донесе нешто поврзано со невестата - на пример, подарок од училиште Валентин или стари билети зачувани од времето на вашата заедничка кампања до концерт на вашиот омилен бенд. По трепетната фраза "Се сеќаваш, ние еднаш ..." девојките, пак, треба да кажат за она што е донесено. Ќе видите, сеќавањата на пријатните моменти секогаш се многу допирни и неочекувани.

Фото извор: fotogenes.ru

Опција 2

Бахелорет партија пред свадбата може да се организира во стил пижами партија . Се облекуваат со девојки во пријатни пижами, ветерете ги косата на огромни розова коса curlers и земи ги вашите омилени мечи со вас. Овој кодекс на облекување ќе ви овозможи сите да се почувствувате порелаксирани. На вечерта план мора да значи вклучуваат танцување на креветот со вашата омилена музика, перница битка и гледање душа мелодрами . Не заборавајте да се складира на топол алкохолен тип на mulled вино. Држете натпревар за познавање на обичните машки изговори и изговори. Девојката која повикува (или пишува) најголем број добива диплома од чесниот преведувач на машкиот јазик.

Опција 3

Совршен пример за тоа како можете да го комбинирате бизнисот со задоволство: одете во компанијата за затегнување салон за убавина . Ваквата партија пред венчавката ќе ви овозможи да ве утешите во пресрет на важен настан, а процедурите за нега на лице, тело и коса ќе ве опуштат и ќе ве одведат во духовни разговори. Добра идеја за кокошка ноќ во салон за убавина - нарачајте мастер класа од шминкер или стилист.

Опција 4

Ако финансиите и времето дозволуваат, можете да заминете во странство со вашите девојки неколку дена или цела недела. Највообичаените дестинации за партијата на бечелорет пред свадбата се сметаат за земји без визи и европски престолнини, а остатокот може да се комбинираат со возбудливи шопинг. Вообичаено, ова сценарио е погодно за девојки кои решаваат да организираат свадба и кокошка во странство.

Фото извор: herblog.blox.ua

Опција 5

За љубителите на активности на отворено и возбудувања, е екстремна варијанта - падобран скок, жичарница или барем забавен парк . Се разбира, за време на активни одмори, мала е веројатноста да озборувате или да одржувате традиционални натпревари за кокошки, но сигурно се уверени живи спомени. По екстремни можете да ги повикате девојките да се израмнат во вашата омилена институција.

Фото извор: ledinn.ru

Совет: Бидете сигурни да нарачате фотограф и да организирате тематска фото сесија - тоа ќе биде интересно и за невестата и за девојките, а сепак ќе имате квалитетни слики како меморија на оваа вечер!

И запомнете дека најдобрата забава е онаа каде што фокусот е на невестата, таа треба да биде во центарот на вниманието цела вечер.

Опуштете се . com . ua ви посакувам пријатен престој!

Автор: Inna Jerj

[преглед]Како да ја организирате десната партија за забава?